Uzaktan Bağlantı Hakkında

Şifreleme

Zoho Assist 2048 RSA özel/genel anahtar değişimi ve AES (256 bit) oturum şifrelemeye dayalı bir şifreleme içerir. Bu teknoloji https/SSL ile aynı standartlara dayalıdır ve günümüzün güvenlik standartlarına cevap vermektedir. Anahtar değişimi aynı zamanda istemciden istemciye tam bir veri korumasını da garanti eder. Buna göre, kendi yönlendirme sunucularımız dahi veri akışını okuyamaz.

Erişim Koruması

Zoho Assist, Partner ID yanında ayrıca yazılımın her başlatılmasında değişen bir oturum şifresi de oluşturur. Bunun amacı uzak sisteme izinsiz erişimi engellemek üzere ek güvenlik sağlamaktır. Ayrıca, bir bilgisayarı belli olmayacak biçimde kontrol etmek olanaksızdır. Verilerin korunması açısından, uzak bilgisayarda oturan kişinin kendi makinesine erişim olduğunda bu durumu fark edebilmesi gerekir.

Kod İmzası

Tüm program dosyalarının güvenliği VeriSign kod imzalama teknolojisi kullanılarak sağlanmıştır. Bu teknoloji, aldığınız programların geldiği yeri doğrulamanıza olanak sağlar. Bu kod zaman tabanlı tek kullanımlık bir şifre (TOTP) algoritması ile oluşturulur. TOTP kodu SRP tarafından korunur ve böylece ortadaki adam saldırılarına karşı da mükemmel güvenlik sağlar.

TOP